TerraCottem łączy w sobie najlepsze cechy hydrożelu oraz mieszanki nawozów o szybkim i spowolnionym działaniu. Dzięki zastosowaniu hydrożelu podczas sadzenia roślin można zaoszczędzić duże ilości wody w przyszłości. Według badań oszczędność zużycia wody może dochodzić nawet do 50%. Hydrożel zawarty w produkcie nie tylko optymalnie nawadnia rośliny ale także minimalizuje ryzyko przelania i zagniwania korzeni, co jest szczególnie ważne w przypadku roślin domowych.
Zastosowanie TerraCottem pozwala na spokojny wyjazd urlopowy lub dłuższą nieobecność w domu bez angażowania sąsiadów czy znajomych do podlewania roślin. Obecność nawozów mineralnych oraz substancji organicznej w mieszance TerraCottem zaspokaja potrzeby nawozowe roślin, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o regularnych nawożeniach większości roślin doniczkowych.
Opakowanie 600 g dedykowane jest do użytku domowego i na tarasach czy balkonach. Zalecana dawka to 5 gramów (1 mała łyżeczka) na 1 litr podłoża do sadzenia roślin. Jedno opakowanie wystarczy na 20 litrów podłoża.
TERRACOTTEM to hydrożel i nawóz wieloskładnikowy dla roślin do stosowania podczas sadzenia, siania lub renowacji zieleni. Dzięki TerraCottem® gleba posiada większą zdolność magazynowania wody, jest lepiej napowietrzona i poprawia się jej aktywność mikrobiologiczna.
TerraCottem® wpływa na lepszy rozwój systemu korzeniowego, pozwala na zmniejszenie wielkości i częstotliwości podlewania roślin (od 40% do 75%) oraz ich nawożenia (o ok. 60%). Jednorazowa dawka TerraCottem® zmieszana z ziemią jest wszystkim, czego potrzebuje roślina by bujnie rosnąć, pięknie kwitnąć i dorodnie owocować.
Gdzie wykorzystać TerraCottem?
Zastosowanie TerraCottem® ułatwia prace specjalistom na całym świecie w tak różnych dziedzinach jak:
Architektura krajobrazu
Murawy sportowe
Zieleń miejska
Zalesianie
Tworzenie ogrodów na dachu
Pola golfowe
Umacnianie wydm i skarp
Rekultywacja terenów
Rolnictwo
Ogrodnictwo
Korzyści
Trudne i nietypowe zastosowania to specjalność TerraCottem®. Zdolność odżywki do utrzymania wilgoci w glebie, zwiększanie siły kiełkowania, redukcja szoku przy przesadzaniu, przefiltrowywanie zasolenia i innych zanieczyszczeń stanowi o wielorakim zastosowaniu TerraCottem® na glebach zdegradowanych, zasolonych czy w jakikolwiek inny sposób zniszczonych. TerraCottem® stosuje się między innymi w architekturze miejskiej, ogrodach dachowych, rekultywacji wydm, hałd, renowacji terenów i innych projektach gdzie warunki wzrostu roślin są dalekie od ideału.Wymieszane z TerraCottem® podłoże ogrodnicze dostarcza roślinom wiele korzyści:
Zwiększenie zdolności podłoża do magazynowania wody.
Zredukowanie szoku w okresach suszy i przesadzania.
Szybszy, głębszy i intensywniejszy rozwój systemu korzeniowego rośliny.
Większe i zdrowsze rośliny.
O kilka tygodni przedłużony okres kwitnienia i owocowania roślin (TerraCottem® zamarza wolniej niż woda w glebie, przy -2oC).
Wzrost aktywności mikrobiologicznej w glebie.
Lepsze napowietrzenie i spulchnienie gleby.
Zmniejszenie kosztów
Zmniejszenie podlewania od 40 do 75%.
Uodpornienie roślin na suszę jak i okresy nadmiaru wody.
Zmniejszenie nawożenia do 60% i redukcja ilości wypłukiwanych i traconych nawozów.
Uwaga! TerraCottem® działa w strefie korzeniowej i dlatego musi być zawsze równomiernie rozmieszane z glebą w obszarze, gdzie będzie rozwijał się system korzeniowy. Powierzchnia zasiana lub obsadzona musi być bardzo obficie podlana, aby nasączyć produkt.
Dawkowanie
do roślin doniczkowych i balkonowych: średnio 5 g na 1 litr podłoża
podczas sadzenia i przesadzania drzew i krzewów: średnio 1,5 kg na m3 wykopanej do posadzenia rośliny ziemi lub 1,5 g na litr gleby
klomby kwiatowe: 100 g na 1 m2 lub 500 g na 1 m3 gleby
na trawnik: 100 g na 1 m2 trawnika
Skład TerraCottem®
Organiczny materiał nośnikowy wpływa na zwiększenie objętości i szybszy podział komórek korzeni oraz pobudza rozwój ulistnienia i produkcję masy zielonej. Korzenie szybciej rosną wgłąb gleby, gdzie znajdujesię więcej wody.
Dawka startowa nawozów mineralnych i organicznych (rozpuszczalnych i o spowolnionym uwalnianiu) oraz mikroelementy (B, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn) zapewniają całkowite odżywienie rośliny przez pierwszy rok po zastosowaniu dla drzew, krzewów i roślin doniczkowych.
Polimery hydroabsorbujące – różne rodzaje organicznych „żelków”, które w mokro-suchych cyklach magazynują ↔ oddają ↔ magazynują ↔ oddają wodę (wraz ze składnikami odżywczymi) korzeniom włośnikowym rośliny. Polimery działają minimum przez 8 lat.
Lawa wulkaniczna umożliwia jednorodne rozprowadzenie wszystkie komponentów w glebie i polepsza jej napowietrzenie.
Skład nawozowy:
azot całkowity (N) (m/m): 2%
azot (N) w formie amonowej (m/m): 1,5%
azot (N) w formie Azotanowej (m/m): 0,5%
pięciotlenek fosforu (P2O5) rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie (m/m): 1%
pięciotlenek fosforu (P2O5) rozpuszczalny w wodzie (m/m): 0,9%
tlenek potasu (K2O) rozpuszczalny w wodzie (m/m): 4%