Najczęściej zadawane pytania o TerraCottem
Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące mieszanki TerraCottem. Mamy nadzieję, że okażą się pomocne. Jeśli nie znajdujesz tutaj odpowiedzi na swoje pytanie – daj nam znać, skontaktuj się telefonicznie lub przez formularz. Uzupełnimy informacje na tej stronie.
Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi TerraCottem
Tak, wszystkie składniki zawarte w mieszance TerraCottem są przebadane pod względem fitotoksyczności i spełniają wyśrubowane normy europejskie. Mieszanka TerraCottem została przez wiele lat poddawana badaniom polowym oraz laboratoryjnym, dzięki temu mamy pewność, że polimery w niej zawarte nie stanowią zagrożenia dla środowiska oraz roślin.
Tak, można zastosować mieszankę do posadzonych już roślin. W tym celu należy wokół rośliny wykonać otwory (ich wielkość będzie uzależniona od wielkości rośliny i systemu korzeniowego) i wsypać do nich odpowiednią ilość mieszanki TerraCottem. Im więcej takich otworów tym proporcjonalniej będzie rozłożony hydrożel.
TerraCottem należy zastosować raz, najlepiej podczas sadzenia rośliny. Najskuteczniej działa wymieszany z glebą, którą będziemy zasypywać korzenie rośliny.
Mieszanka TerraCottem zawiera wiele składników. Sam hydrożel wykazuje aktywność przez około 8 lat. W tym czasie pochłania i oddaje wodę roślinom.
Nawozy zawarte w mieszance działają nawet do 12 miesięcy od zastosowania. Jedne z z nich działają szybko, dostarczając dawkę startową roślinom. Inne uwalniają się powoli.
Dzięki takiemu zróżnicowanemu składowi rośliny są nie tylko dobrze nawodnione ale także odżywione.
Tak, TerraCottem wchłania wodę wraz z rozpuszczonymi w niej nawozami i solami mineralnymi.
Polimery zawarte w mieszance TerraCottem absorbują wodę i udostępniają ją roślinom w 95%, uwalniając ją powoli, w miarę zapotrzebowania. 5%, które „ucieka” związane jest z kapilarnością gleby, przyciąganiem grawitacyjnym oraz parowaniem.