Blog | Terracottem

Blog


22.09.2020

Kiedy i jak przesadzać aloes

Są dwa momenty, gdy powinno się aloes przesadzać. Pierwszy, gdy go właśnie kupiliśmy i doniczka jest niezbyt atrakcyjna lub zbyt mała. Drugi, gdy nasz aloes w jednym pojemniku rośnie już 3 lata, wówczas powinno się go już przesadzić do nowego.


czytaj całość

22.09.2020

Przesadzanie bukszpanu

Tak samo jak w przypadku sadzenia w doniczkach, również przy sadzeniu w podłożu świetnie sprawdzi się wymieszanie na dnie dołka hydrożelu z kompostem.


czytaj całość

31.08.2020

Przesadzanie roślin doniczkowych – poradnik

Trzeba przesadzać rośliny, gdyż nieustannie rosną. Im młodsze, tym szybciej robi im się zbyt ciasno. Jeśli szybko rosną korzenie, zaczyna w doniczce brakować podłoża i substancji odżywczych a to skutkuje zahamowaniem wzrostu części naziemnej.


czytaj całość

17.07.2020

Sadzenie i przesadzanie rododendronów

Rhododendron to nazwa botaniczna roślin, która z greckiego oznacza „drzewo różane”. Te zimozielone to różaneczniki, choć zwyczajowo to właśnie je nazywa się rododendronami a te gubiące liście na zimę to azalie.


czytaj całość

18.06.2020

Jak sadzić bulwy kalii?

Cantedeskia, kalijka, kalia (Zantedeschia Spreng) jest rośliną z rodziny obrazkowatych, obejmujących osiem gatunków. Pochodzą one z Afryki południowo-środkowej.


czytaj całość
Page 1 Page 2 Page 5