Gdzie stosować TerraCottem?

Hydrożel TerraCottem znajduje swoje zastosowanie w niemal każdy obszarze ogrodnictwa, kształtowania zieleni i krajobrazu. Jego uniwersalne przeznaczenie sprawia, że jest chętnie wybierany zarówno przez ogrodników amatorów jak i profesjonalistów. Wyjątkowe i innowacyjne działanie, a przede wszystkim zaskakujący i zachwycający efekt działania daje mieszance TerraCottem wstęp do ogrodów przydomowych, ogródków działkowych, do mieszkań i domów, do parków i zieleni miejskich, a także na plantacje i do gospodarstw produkcyjnych.

TerraCottem to doskonały wybór dla każdego ogrodnika. Nie przekonasz się jeśli nie spróbujesz.

Sadzenie kwiatów w domu, na balkonie, w donicach

Dodając TerraCottem do podłoża, w którym sadzisz kwiaty domowe czy balkonowe masz gwarancję ich doskonałego nawodnienia w przez cały sezon! Możesz wyjechać na urlop bez obaw o zwiędnięcie Twoich ulubionych roślin. Nawóz zawarty w TerraCottem sprawia, że rośliny są dobrze odżywione, a dzięki temu pięknie rosną, obficie kwitną i są mniej podatne na choroby czy szkodniki. Trwają w świetnej kondycji, a Ty nie musisz się już więcej o nie martwić. Wystarczy dodać TerraCottem jeden raz, podczas przesadzania czy wymiany podłoża.

Sadzenie drzew i krzewów ozdobnych i owocowych

TerraCottem możesz dodawać również podczas sadzenia drzew i krzewów ozdobnych, ale także owocowych. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest dodanie hydrożelu TerraCottem do nasadzeń na klombach, w donicach czy nawet na kwietnikach czy rabatach. Super wydajna formuła preparatu zapewni optymalne nawodnienie w okresach kiedy brakuje wody. Hydrożel zmagazynuje wystarczającą ilość wody dla roślin, a gdy jej zabraknie w glebie uwolni ją wprost do korzeni. Stały dostęp roślin do wody będzie zbawiennych dla odpowiedniego wzrostu i rozwoju roślin, a Ty zaoszczędzisz nie tylko wodę na podlewanie ale również i czas!

Zakładanie trawnika z siewu i z gotowych rolek

Pielęgnacja trawnika, zwłaszcza młodego lub w okresach suszy jest bardzo pracochłonna i wymagająca. Dodaj TerraCottem już na etapie przygotowania gleby pod założenie trawnika, a bolączki z codziennym nawadnianiem lub kłopoty z usychających trawnikiem odejdą jak ręką odjął. Preparat wspomoże kiełkowanie oraz wzrost siewek i odpowiednie wykształcenie systemu korzeniowego. Hydrożel zmagazynuje taką ilość wody, dzięki której trawnik będzie stale nawodniony, a Ty będziesz spać spokojnie. Zastosowanie TerraCottem pozwoli zaoszczędzić nawet 50% wody i jeszcze więcej czasu. Gęsta i soczyście zielona murawa jest na wyciągnięcie ręki. TerraCottem działa nawet przez 8 lat!

ogrod na dachu

Ogrody i zielenie na dachu

ogrod na dachu

Ogród na dachu to w większości miejsce znajdujące się w nietypowym miejscu, często z ograniczonym dostępem do wody, gdzie rośliny pozbawione są odżywczej gleby. Rośliny na dachach, balkonach (donicach) i ścianach (zielone ściany) są zwykle skonfrontowane z małą ilością ziemi. Dzięki wprowadzeniu TerraCottem do podłoża zwiększa się pojemność wody i składników odżywczych substratu, co daje lepszy wzrost roślin, zwiększoną przeżywalność i pomaga utrzymać zdrowo wyglądające rośliny.

Ogrodnictwo i rolnictwo profesjonalne

Wykorzystanie mieszanki hydrożelu z nawozem TerraCottem do polepszania jakości podłoża poprawi zdolność zatrzymywania wody i składników odżywczych w glebie. Dzięki takiemu zabiegowi zwiększy się wzrost roślin i plonowanie. Odpowiednio odżywione i nawodnione rośliny będą gotowe do wcześniejszego zbioru, lepiej wybarwione i posiadające wyższe wartości cech użytkowych. TerraCottem pozwala na sadzenie w glebach zdegradowanych i ubogich.