Aby móc cieszyć się dobrymi wschodami naszych roślin musimy zapewnić im elementy niezbędne do życia – odpowiednią ilość wody, ciepła, powietrza i składników pokarmowych. Często przygotowując glebę do wysiewu popełniamy szereg błędów, które niosą za sobą konsekwencje w postaci obniżonych plonów. Najczęściej nie trafiamy w odpowiedni termin robiąc wysiew zbyt wcześnie lub zbyt późno lub nie zwracamy uwagi na aktualny stan gleby i prace rozpoczynamy przy nadmiernej jej wilgotności lub dużemu przesuszeniu. Błędy popełniamy również stosując zbyt dużą ilość uprawek na lekkich glebach, co prowadzi do rozpylania się gleby i jej zaskorupieniu.

Zapobieganie przesuszaniu się gleby

Wielu tych błędów możemy uniknąć. Problem terminu rozwiązujemy trzymając się wcześniej zaplanowanego harmonogramu. W oparciu o dane meteorologiczne i tabele wysiewów powinniśmy już wcześniej dokładnie zaplanować choćby przybliżone terminy działania. Jeśli gleba pod wysiew nie jest glebą mocno wilgotną, ma tendencje do przesuszania się i z doświadczenia wiemy, że konieczne jest na niej częste podlewanie powinniśmy przed wysiewem zastosować hydrożel TerraCottem®.

Dodanie TerraCottem® sprawia, że gleba zwiększa swoją zdolność do magazynowania wody (co ma bezpośredni wpływa na ograniczenie jej przesuszania się), staje się lepiej napowietrzona a także poprawie ulega jej zdolność mikrobiologiczna. Naukowcy badający hydrożel TerraCottem® wykazali również, że ten konkretny hydrożel poprawia rozwój systemu korzeniowego a także znacząco wpływa na ograniczenie częstotliwości podlewania roślin oraz ich nawożenia (dzięki zawartej mieszance nawozu oprócz samego hydrożelu).


Podsumowanie – to proste!

Idąca do przodu technologia i coraz nowsze rozwiązania w uprawie roślin sprawiają, że znacznie łatwiej jest nam nie tylko pielęgnować rośliny kiedy te są już w trakcie wzrostu, ale także przed wysiewem sprawić, że wyłącznie przy użyciu tylko jednego produktu jesteśmy w stanie wyeliminować znaczną ilość problemów, które pojawiają się na suchych i szybko przesuszających się glebach. Jeśli już zawczasu pomyślimy o konsekwencjach naszych działań i stosowanych zabiegów możemy na etapie planowania wysiewu zapobiec przyszłemu przesuszaniu się gleby. Uważamy, że to naprawdę niesamowite, że możemy to osiągnąć używając tylko jednego produktu.